sep 062020
 

Op vrijdagavond 4 september deden we weer mee met het internationale online toernooi, georganiseerd door ChessMates. We doen al een aantal maanden mee met dit leuke toernooi, dat op de eerste vrijdag van de maand gehouden wordt. Er doen 10 teams mee en de tegenstand is best groot. Er zijn twee categorieën: t/m 14 jaar en t/m 20 jaar. De bedenktijd in de categorie t/m 14 jaar is 5 min. + 3 sec. per zet en in de categorie t/m 20 jaar is dat 3 minuten kaal! Er zijn teams uit Engeland, Rusland, Ierland, Frankrijk, Duitsland en Griekenland. Ons Klim-Op-team wordt versterkt door een aantal landelijke toppers. Dat is geen overbodige luxe, want Engeland bijvoorbeeld komt met een sterke jeugdselectie uit en ook de Russen komen met IM’s en FM’s uit. Op vrijdagavond 4 september waren onze teams in topvorm. In de categorie t/m 14 jaar werd ons team duidelijk eerste en dat is een knappe prestatie! Het team haalde 164 punten. Roger Labruyére was met 30 punten de topscorer en ook over het hele toernooi gerekend was hij de sterkste. Voor een overwinning krijg je 2 punten en voor een remise 1 punt. Er is ook een dubbelteller: na twee opeenvolgende overwinningen wordt de score verdubbeld. Van de Klim-Oppers had Barsin met 20 punten de hoogste score en Alan had er 17. In de categorie tot 20 jaar werd ons team derde en ook dat is lang niet slecht. De verschillen bovenin zijn klein en een eerste plaats zat er zeker in. Hier was Timo Yeh met 40 punten de topscorer, Dylan had er 30 en Daniel 27. Op de eerste vrijdag in oktober is het volgende internationale toernooi. Ook dan veel succes, denkhoofden!

 Posted by at 9:48 am

Sorry, the comment form is closed at this time.